Atskaite par būtiskākajiem 2020.gadā paveiktajiem darbiem

Šis gads, lai arī neierasti citāds, bijis ne mazāk darba pilns un ražīgs kā iepriekšējais, tāpēc, kā ierasts, īsumā apkopošu svarīgākos no padarītajiem darbiem Saeimā 2020.gadā.

Martā, sākoties ārkārtējai situācijai, iesniedzu Saeimā likumprojektu, lai ārkārtējās situācijas laikā vecākiem, kam beidzas vecāku pabalsta izmaksas termiņš, pabalsta izmaksāšana turpinātos visu ārkārtējās situācijas laiku. Apstiprinot šo likumprojektu, tika sniegts atbalsts aptuveni 5000 ģimenēm, kā arī rudenī, kad ārkārtējo situāciju nācās izsludināt atkārtoti, valdība jau uzreiz bija iekļāvusi šo atbalsta pasākumu sākotnējā pakotnē.

Pēc teju gadu ilga kopdarba ar nozares speciālistiem, Saeimā iesniedzu Starptautisko skolu likumu, kas arī beidzot tika pieņemts. Daudzus gadus Latvijā bija nepiedodama situācija, ka vairākas reāli strādājošas izglītības iestādes, kas piedāvā starptautiski atzītas, konkurētspējīgas un ekonomiku veicinošas izglītības programmas, pēc būtības darbojās “ēnu režīmā”. Nu, ir tapis absolūti jauns likums, kas beidzot noteiks skaidrus nosacījumus, kārtību un prognozējamību arī starptautiskās izglītības nodrošināšanā Latvijas teritorijā.

Izskatot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, iesniedzu vairākus priekšlikumus. Par plānotā Ulbrokas novada nosaukuma maiņu uz Ropažu novadu, kas Saeimā tika atbalstīts, kā arī Ikšķiles novada nepievienošanu Ogres novadam, bet gan tuvināšanu Pierīgas teritorijai. Diemžēl šo cīņu Saeimā neizdevās izcīnīt, taču joprojām cerīgi raugos uz gaidāmo Satversmes tiesas spriedumu attiecībā u Ikšķiles novada iesniegto prasību.

Gada nogalē, iesniedzot vairākus priekšlikumus Sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšanas likumā, tika panākts, ka sākot ar 2021.gada 01.jūliju ģimenēs, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti, vienam no tās īpašumā esošam transportlīdzeklim tiks piemērota 40% atlaide OCTA polisei, kā arī panākts, ka vēsturiskajiem transportlīdzekļiem būs iespēja iegādāties OCTA polisi uz saīsinātu – 1 mēneša termiņu.

Neesot mierā ar Saeimas deputāta A.Gobzema nihilistisko attieksmi pret valstī noteikto ierobežojumu ievērošanu un publisku aicinājumu sabiedrībai ierobežojumus neievērot, vērsos Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, kas deputātam piemēroja rakstveida brīdinājumu, kas ir pirmais solis, lai preventīvi apturētu iespējamās citas ar Saeimas deputāta ētiku nesavienojamas rīcības.

Pēc manas iniciatīvas tika saglabāts līdz šim spēkā esošais regulējums attiecībā uz individuālajiem mācību līdzekļiem, kas tiek nodrošināti no vecāku puses (bija iecere paplašināt definīciju tādējādi radot interpretācijas iespējas un tādējādi, iespējams, uzliekot papildu slogu ģimenēm).

Kopā ar valdības partneriem tika panākts, ka straujāk tiks celti nodokļi karsējamai tabakai, kas palīdzēs mazināt onkoloģisko slimību izplatību, jo no akcīzes pieauguma iegūtie līdzekļi valsts budžetā tiks novirzīti dzemdes kakla vēža skrīninga uzlabošanai, prostatas vēža skrīningam un jaunu medikamentu pieejamības nodrošināšanai onkoloģijas pacientu ārstēšanai.

Tāpat panākta vienošanās, ka no 2022.gada 1.janvāra būtiski tiks palielināts ģimenes valsts pabalsta apmērs – 25 eiro mēnesī par vienu bērnu, par diviem – 100 eiro (par katru bērnu 50 eiro), par trīs bērniem – 225 eiro (75 eiro par katru bērnu), bet par četriem un vairāk bērniem ģimenēs – 100 eiro par katru bērnu.

Kopumā piedalījos vismaz 98 Saeimas sēdēs, debatējot 47 reizes.Tie ir galvenie, bet noteikti ne visi darbi šajā gadā. Lai nākamais gads mums visiem ir vēl ražīgāks, bet paredzamāks un patīkamāks, kā aizvadītais! Laimīgu jauno 2021.gadu, draugi, atbalstītāji un arī citādi domājošie!

Patiesā cieņā un sirsnībā

Anita Muižniece

Jaunā konservatīvā partija

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s