Saeimā atbalsta manu iniciatīvu par atlaižu piemērošanu OCTA polisēm 40% apmērā ģimenēm, kas audzina bērnu ar invaliditāti

Šodien Saeima otrajā lasījumā atbalstīja manus un mana kolēģa Krišjāņa Feldmana sagatavotos priekšlikumus Sauszemes transportlīdzekļu obligātās civiltiesiskās apdrošināšanas likumā, kas paredz piešķirt 40% obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) polisei tām ģimenēm, kuras audzina bērnu ar invaliditāti.

Šobrīd spēkā esošā likuma redakcija paredz samazinātu apdrošināšanas prēmijas maksājumu tikai I un II grupas invalīdiem, kā arī III grupas invalīdiem, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās, bet šobrīd atlaide neattiecas uz ģimenēm, kuras audzina bērnu ar invaliditāti. Grozījumi tika izstrādāti, lai atceltu netaisnīgo attieksmi pret ģimenēm, t.sk. ģimenēm, kuras audzina ārpusģimenes aprūpē esošu bērnu ar invaliditāti, kurš pats neatbild par savu pārvietošanos, bet personai, kura šo pārvietošanos nodrošina, netiek nodrošināta iespēja uz samazinātu apdrošināšanas prēmijas maksājumu. Auto šādās ģimenēs ir būtiska nepieciešamība, nevis luksusa lieta, tāpēc ģimenes ar bērnu invalīdu un sabiedrība kopumā pozitīvi novērtēs šādu soli. Aprēķini rāda, ka šādā veidā mēs spēsim palīdzēt aptuveni astoņiem tūkstošiem Latvijas ģimeņu.”

Tāpat tika atbalstīti arī mūsu sagatavotie grozījumi, kas paredz iespēju iegādāties OCTA uz samazinātu termiņu – 1 mēnesis – vēsturiskajiem transportlīdzekļiem. Lai arī beidzamajos gados veiktās izmaiņas normatīvajā regulējumā sekmējušas vēsturisko spēkratu spēju iesaistīties ceļu satiksmē, joprojām ir samērā liela vēsturisko spēkratu īpašnieku daļa, kuru senos spēkratus plašāka sabiedrība neredz. Ievērojama daļa no seno spēkratu īpašniekiem (pārsvarā gados vecākiem cilvēkiem, kuru galvenais pastāvīgo ienākumu avots ir pensija) izvēlas nepiedalīties pasākumos, izbraucienos, izstādēs un citos pasākumos tieši izmaksu dēļ. Daļa no šīm izmaksām ir par obligāto civiltiesisko apdrošināšanu. Grozījumi paredz minimālo termiņu OCTA polises iegādei samazināt no trijiem mēnešiem līdz vienam mēnesim. Īsāka minimālā OCTA termiņa noteikšana ļaus vēsturisko spēkratu īpašniekiem iegādāties OCTA uz periodu, kad tas faktiski nepieciešams.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s