Vecāku pabalsti Covid laikā

Sākoties ārkārtējai situācijai un reaģējot uz daudzajām vēstulēm, ko saņēmu no vecākiem, kam tūdaļ būtu bijis jāatgriežas darbā pēc bērnu kopšanas atvaļinājuma, bet nebija skaidrības par to, vai darba vieta nebūs slēgta un vai bērnam būs vieta bērnudārzā, es sagatavoju un iesniedzu Saeimā likumprojektu par vecāku pabalsta izmaksas turpināšanu ārkārtējās situācijas laikā.

Pēc divām Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdēm, kur kopā ar komisiju un atbildīgo Labklājības ministriju pārrunājām šo izmaiņu piemērošanu, gala redakcijā tika pieņemts gala lēmums, ka regulējums attieksies uz personām, kurām vecāku pabalsta periods beidzas ārkārtējās situācijas laikā un kuriem nav iespēju atgriezties darbā ārkārtējās situācijas dēļ. Pabalsts tiks izmaksāts iepriekš piešķirtā pabalsta apmērā, tomēr ne vairāk kā 700 eiro apmērā mēnesī. Šis regulējums, saskaņā ar Labklājības ministrijas sniegto informāciju attiektos uz aptuveni 5000 ģimenēm un varētu izmaksāt aptuveni 6.5 miljonus eiro.

Papildus informācija pieejama šeit: https://www.delfi.lv/news/national/politics/saeima-lemj-laut-pagarinat-vecaku-pabalstus-ja-tie-beidzas-arkartejas-situacijas-laika.d?id=52027601&fbclid=IwAR0KoKFTKwFi2Yoyqfc0ofM2BteDT-Vec4M7nn48sOgd7RW203clGeo6I4g

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s